Přenos hlasu či obrazu na opačný konec zeměkoule je dnes již samozřejmostí. Emma Yann Zhang posouvá hranice komunikace ještě dál. Navrhla příslušenství pro iPhony, které přenáší polibky.
Kissenger je prvním pokusem o přenos polibků na vzdálenost (zdroj: Kissenger)
Kissenger vypadá jako obal na telefon. V jeho spodní části jsou silikonové „rty“, které disponují několika přesnými senzory. Ty snímají pohyb rtů a záznam pošlou přes internet do jiné mobilní aplikace a jiného Kissengeru, kde se akce replikuje.
Autorka věří, že lidé zažijí více intimity s umělou inteligencí a s roboty, a schopnost přenášet polibky může hrát klíčovou roli.
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí
Součástí projektu je i sběr dat. Kissenger bude sledovat statistiky o krevním tlaku či tepové frekvenci, aby vědci zjistili, zda taková forma líbání působí na lidi stejně, jako líbání s živou osobou. Zařízení je připravené pro laboratorní testy, s prodejem se zatím nepočítá.
Takhle vypadá prototyp. O detekci pohybů rtů se starají silikonové rty s množstvím senzorů (zdroj: Kissenger)
Váš názor? Dovedete si představit, že byste oslintávali kus silikonu a získali tak dojem, že líbáte milovanou osobu? Není nakonec lepší poslat patřičný emotikon, nebo si prostě jen zavolat a city vyjádřit jinak?
http://m.mobilmania.cz/dava-to-smysl-kissenger-je-zarizeni-pro-posilani-polibku-mobilem/a-1337008